Hamarosan lejár a Huaweinek adott (újabb) türelmi idő, azonban nem mindenki akar elfordulni a kínai cégtől. Az egyik chiptervező cég lépése akár precedenst is teremthet.
Nyitni készül a Huawei felé az ARM Holdings, az a cég, amelyik mikroprocesszorokat tervez (de nem gyárt) a mai okostelefonok és mobileszközök számára. Ez nem csupán egy újabb esélyt (és egyúttal megkönnyebbülést) jelenthet a kínai óriásvállalat számára, de akár egyéb partnereket is hasonló lépésre ösztönözhet – jegyzi meg a Slashgear.
A Huawei már régebb óta dolgozik azon, hogy minél függetlenebbé váljon. Létrehozta saját, Harmony nevű operációs rendszerét, és a Qualcomm lapkakészletei helyett is a saját Kirin processzorait használja. Azonban van itt egy kis bökkenő, a Kirin lapkakészletek is ARM-architektúrára épülnek, így ha az ARM Holdings nem licencel tovább, akkor az a Kirin lapkák végét is jelentheti, és ez bizony benne volt a pakliban.
Az ARM Holding eredetileg egy brit cég volt, amelynek most a japán Softbank a tulajdonosa. A vállalat jogi csoportja nemrégiben arra jutott, hogy a technológia, amelyet a jelenlegi ARMv8 chipben és az utódaiban használnak, az Egyesült Királyságból és nem az Egyesült Államokból származik, azaz nem vonatkozik rá az embargó. Mindez precedenst teremthet más vállalatok számára is, akik szívesen üzletelnének a jövőben is a Huaweijel: felülvizsgálhatnák termékeiket és technológiáikat, és ha úgy ítélik meg, hogy nem amerikai eredetűek, akkor hasonlóképpen járhatnának el, mint az ARM. Érdekes lehet az Android is ebből a szempontból, már amennyiben egyes részei esetleg más országbeli fejlesztők munkái.
Ha tudni szeretne a fejleményekről, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.