Tech hvg.hu 2019. augusztus. 19. 08:03

Milyen telefonokat vesznek most legtöbben Európában?

Az egyik neves piackutató kiadta felmérését arról, hogy miként fogytak Európában az okostelefonok az év második negyedében.

Az európaiak – az év második negyedévét tekintve – a Samsung márkájú telefonokat szeretik a legjobban – derül ki a Canalys nemrég kiadott piackutatásából. A dél-koreai gyártó nevével jelzett telefonok fedték le a piac 40 százalékát, kétszer annyi Samsung-márkás telefont szállítottak ki, mint bármely más gyártó készülékéből. A Samsung még növelte is a jelenlétét a piacon: a tavalyi 15,3 millió készülékkel szemben idén már 18,3 milliót értékesített (mindkét esetben az év második negyedét tekintve).

Az amerikai embargó ellenére a Huawei megtartotta második helyét (8,5 millió készülék), azonban némi hatása mégis csak van az embargónak, tavaly ugyanis 10,1 milliót értékesített az év hasonló időszakában. A harmadik helyen az Apple áll (6,4 millió készülék, amelyből 1,8 millió iPhone XR volt), ez némi csökkenés a tavalyi 7,7 millióhoz képest. A nagy felfejlődő a negyedik helyen tanyázó Xiaomi: tavaly még valamivel több mint két és félszer annyi iPhone-t adtak el, mint Xiaomi telefont (2,9 millió), idénre viszont már csak 1,3-szeres az arány (6,4 millió vs. 4,8 millió).

Canalys

A piacvezető Samsung telefonjai közül a Galaxy A50 bizonyult a legkelendőbbnek (3,2 millió darab), azt a Galaxy A40 követi (2,2 millió darab), majd a Redmi Note 7 következik (2 millió egység). Az okostelefonok összeladását nézve nagyjából hasonló a helyzet, mint tavaly ilyenkor: 2018 Q2-ben 45,2 millió darabot, idén a második negyedévben 45,1 darabot szállítottak ki.

Ha követni és érteni szeretné a mobilgyártók versenyét, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.