A jelek szerint a Huawei nem szeretne még egyszer olyan szorult helyzetbe kerülni, mint amilyenbe a legutóbbi amerikai embargó kihirdetése miatt került, így nem állnak meg a saját operációs rendszer kifejlesztésénél.
Bár a Huawei 2017 óta dolgozik a nemrég bemutatott operációs rendszerén, a Harmony OS-en, az amerikai embargóval érezhetően belehúztak a munkálatokba. Bár a nyomás azóta enyhült, a kínaiak valószínűleg nem akarnak még egyszer hasonló megpróbáltatást átélni. Emiatt nemcsak az operációs rendszer, más szolgáltatás szintjén is igyekeznek függetleníteni magukat a Google-től.
A ChinaDaily beszámolója szerint a Huawei elkezdett egy saját térképszolgáltatáson dolgozni, amivel hosszú távon a Google hasonló szolgáltatását váltanák ki. A cég jelenleg is különleges jóváhagyással használhatja csak az amerikai technológiát, a tengeren túlon pedig nem használhatja a telefonjain a Google Mapst.
A cég ezért Map Kit néven fejleszti a saját megoldását, ami nem közvetlenül a fogyasztóknak szánt termék: egy API-ról van szó, amire a navigációs szoftverek fejlesztői építhetik a szolgáltatásukat. Az API 150 országból és régióból gyűjthet információt.
A Huawei-vezér Richard Yu szerint a Map Kit olyan fejlett funkciók használatát támogatja, mint a kiterjesztett valósággal vegyített navigáció vagy épp a valós idejű közlekedési helyzet mutatása. Az API kezdésnek 40 nyelven lesz elérhető. Információk szerint az orosz Yandex és az amerikai Booking Holdings már érdeklődnek a szolgáltatás iránt.
A fejlesztésről októberben lehet majd többet megtudni.
Ha szeretne elsőként értesülni a Huawei újdonságairól, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.