Olyan robotot készítettek amerikai szakemberek, amelyben akkumulátor helyett folyadék dolgozik, az segít az elektronika működéséhez szükséges energia biztosításában.
A robotok fejlesztése napjainkra sokkal izgalmasabb lett, amit egy újabb szerkezet is bizonyít: ebben a szokásos elektronikai hozzávalók mellett ugyanis szintetikus/mesterséges vér is van.
Az ionokkal teli folyadék fontos célt szolgál, ez hajtja meg a Cornell és Pennsylvania Egyetem mérnökei által tervezett szerkezet elektronikáját. A masina egyébként egy hal, ami úszáshoz hasonló mozdulatokra is képes:
A fejlesztés ennek megfelelően nem rendelkezik akkumulátorral, habár így sem bírja örökké: ha az ionok elfogynak, a hal "keringése" is leáll, a szerkezet pedig lemerül. Az Engadget szerint azonban így is kisebb bravúrról van szó, ugyanis 36 óráig képes működni, vagyis inkább lebegni, mert az úszás annyira (még) nem megy neki: nagyon lassan, és kis lépésben tud csak haladni.
A robothal azért is impozáns fejlesztés, mert az energiával teli folyadékot a lény testébe épített csövek áramoltatják – a kutatók szerint így olyan, mintha keringési rendszert építettek volna neki.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.