Először születtek Chaco-pekarik a prágai állatkertben, ami fontos lépés az egykor kihaltnak vélt, veszélyeztetett faj megőrzésre tett erőfeszítésekben.
A pekarifélék családjába tartozó Chaco-pekari (Catagonus wagneri) egy vaddisznóhoz hasonló emlős, amelynek létezését 1930-ban írták le a pleisztocén földtörténeti időszakból fennmaradt fosszíliák alapján.
Az 1970-es évek elejéig kihaltnak hitték, akkor egy kicsi populációt fedezték fel az argentin-bolíviai-paraguayi határ térségében. A vadászat, az erdőirtás és a betegségek miatt néhány száz egyedre rúgó populáció jelentősen zsugorodott, ezért az európai állatkertek fajmegőrző programot indítottak megmentésére.
Eddig csak a berlini állatkertben sikerült rendszeresen tenyészteni Chaco-pekarikat, egy állat pedig a belgiumi Planckendael állatkertben született. Jelenleg 37 Chaco-pekari él európai állatkertekben, Prágában most ketten születtek.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos eredményeket is bemutató Facebook-oldalát.