Tech MTI 2019. május. 07. 13:03

Különleges kutatás indul 8,7 milliárdból: hogyan lehetne eltörölni a hajléktalanságot?

A fedélnélküliség okainak és a probléma lehetséges megoldásainak kutatására adományozott 30 millió dollárt (8,7 milliárd forintot) a Kaliforniai Egyetemnek egy San Franciscó-i milliárdos.

Marc Benioff, a város szülötte, a Salesforce technológiai vállalat vezetője filantróp adományozóként karolta fel a hajléktalanság problémáját. Kezdeményezését ötévesre tervezi, ennek keretében tudományos kutatásokat és a témával kapcsolatos felvilágosító kampányt támogat, és az egykor az utcán élő emberek képzését teszi lehetővé, hogy szakértőként a téma szószólóiként segíthessenek.

San Franciscóban sokakat frusztrálnak az olyan technológiai cégek, mint a Salesforce, amelyeknek egyesek szerint nagy szerepük van a fizetésbeli egyenlőtlenségek fokozódásában, mivel a csúcsfizetések felnyomják a lakások árait. A városban, ahol egy közepes árfekvésű, két hálószobás lakás ára 1,3 millió dollár (377 millió forint), több mint 4000 ember éjszakázik a szabad ég alatt. San Franciscóban egy négytagú család, amelynek éves bevétele 117 400 dollár (34 millió forint), alacsony jövedelműnek számít.

Benioff azért fordult az egyetemhez, mert szeretné, ha a város vezetői a lehető legjobban megalapozott kutatás adatai nyomán hoznának döntéseket az adók elköltéséről. A kutatások az adatok vizsgálatát és kiegyensúlyozott, megbízható elemzését célozzák.

A kezdeményezés egyebek mellett abban segít a városnak, hogy eldöntse, hol és hogyan szervezzen a túlzott alkoholfogyasztás kezelésével foglalkozó programot, tanulmányozza a program eredményeit, majd erről széles körben tájékoztasson. "Olyan gyorsreagálású csoporttá akarunk válni, amelyre támaszkodni tud a közösség" – mondta el Margot Kushel, az egyetemen működő veszélyeztetett csoportok központjának vezetője.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos eredményeket is bemutató Facebook-oldalát.

Hirdetés
További cikkeink Trump elnöki beiktatásáról