Tech hvg.hu 2019. április. 15. 14:03

Nem csak a Google hátizsákos embere, egy másik cég is elkezdte feltérképezni Magyarországot

Míg a Google embere hátizsákkal járja a fővárost és készíti a képeket, a Here autókkal kezdi el fotózni a magyar utakat.

Nincs két hete, hogy a Google bejelentette: megérkezett Magyarországra a fotós munkatársa, aki egy különleges high-tech hátizsákkal felvértezve járja a főváros utcáit. Most azonban kiderült, nem csak a keresőóriás végez ilyen tevékenységet hazánkban, a korábban a Nokia által fejlesztett HERE is erre készül.

A cég közleménye szerint a HERE 3D-ben térképezi fel Magyarország egy részét, ennek első része, hogy a legújabb technikával felszerelt autóikkal bejárják az utakat, és nagy pontossággal rögzítik az útadatokat, így az útburkolati jeleket és a KRESZ-táblákat. Az egyértelműen azonosítható HERE autói utcaszintű képeket hoznak létre a látványosságokról, az üzletekről, benzinkutakról és éttermekről.

HERE Technologies

A begyűjtött információkat egy részletgazdag Magyarország-térképhez fogják használni, amit az önvezető autókhoz és egyéb fejlett szolgáltatásokhoz terveztek, amik pedig növelik a közlekedésbiztonságot, enyhítik a forgalmi dugókat és megkönnyítik a városi navigációt – közölték. A cég szerint a következő hetekben a HERE autói az ország összes fontosabb útját bejárják. Azt ígérték, hogy a felmérés nem zavarja majd a forgalmat.

A HERE közötle azt is, hogy a rögzített képek csak az autóban tárolódnak, onnan titkosított formában kerülnek át egy biztonságos tárhelyre. Ezután elkezdődik a feldolgozásuk egy fejlett algoritmus segítségével. A képek csak azután lesznek elérhetőek, hogy az arcokat és rendszámokat elhomályosították. Abban a ritka esetben, ha a képen látható személy vagy rendszám felismerhető maradt, bárki egyszerűen jelentheti ezt a HERE felé a térképen lévő “Report Image” linkre kattintva.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Szentirmai Áron 2025. május. 10. 10:00

Lesből támadó halál – megedzhetjük-e a szívünket, amikor sportolunk?

Az elmúlt években drasztikusan visszaszorult a sportolás közben bekövetkező szívhalál, miközben évtizedek óta stagnál a hirtelen szívleállás gyakorisága. Minek köszönhető ez a fordulat? Mekkora terhelést jelent a sportolás a szívnek, edzhetjük-e a vért pumpáló szervet, és miért gyakoribb a hirtelen szívleállás az amatőr sportolók körében? Hogyan sportoljunk, ha szívproblémáink vannak, kockázatos-e kávét inni edzés előtt? Három kardiológussal beszélgettünk.