Tech hvg.hu 2019. március. 31. 15:26

Újabb forrásbevonásra készül a TransferWise

Eladja a saját részvényeinek egy részét az egyik legkedveltebb pénzátutalási startup, az észt alapítású TransferWise. A cég értéke 4 milliárd dollárra ugorhat.

A startup világ egyik legjobban finanszírozott vállalata azt reméli, hogy 300 millió dollárt kap a pakettért, ami a céget 4 milliárd dollárra értékelné. Az ügyletről a Reuters forrása számolt be, az eladást állítólag szervező Goldman Sachs nem kommentálta a hírt.

A TransferWise cég befektetői között található Richard Branson, valamint Peter Thiel és Max Levchin PayPal-alapítók. A TransferWise és más startupok teljesen átalakítják a pénzváltási és -utalási üzletet, mivel új technológiák segítségével sokkal gyorsabban és olcsóbban végzik el a határokat átívelő megbízásokat, mint a bankok vagy az iparág más hagyományos szereplői.

A TransferWise vállalatot két észt vállalkozó, Taavet Hinrikus és Kristo Kaarmann 2011-ben alapította. A cégnek már több, mint 4 millió ügyfele van, és havonta több, mint 4 milliárd dollárt utal át. Négy kontinensen 11 irodában 1400-nál is több embert foglalkoztat.

A vállalat legutóbb 2017-ben dobott piacra részvényt, ami alapján akkor a piaci értéke meghaladta az 1,6 milliárd dollárt. Vagyis ha a mostani forrásbevonás a tervek szerint halad, a cég értéke két év alatt jóval a duplájára emelkedik.

A 2018 márciusában zárult pénzügyi évben a TransferWise 117 millió fontos árbevétel mellett 9,5 millió font nyereséget termelt. A londoni központú vállalat januárban közölte, irodát nyit Brüsszelben, hogy elkerülje a Brexit esetleges káros hatását.

Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.