Tech hvg.hu 2019. február. 28. 17:03

Csinált egy monitort a Lenovo, amit a laptopja mellé, a táskába is rakhat, annyira könnyű

Olyan képernyőt mutatott be a Lenovo, amellyel szinte bárhol másodlagos munkafelülethez juthat használója, az eszköz ugyanis klasszikus áramforrás nélkül is üzemel, ráadásul pehelykönnyű.

Akik számítógépen dolgoznak, jól tudják, mennyire nagy segítség lehet egy extra monitor. A Lenovo ezt továbbgondolva – és kicsit merészet álmodva – olyan eszközt fejlesztett, amellyel utazáskor sem kell lemondani erről.

Lenovo

A barcelonai MWC-n bemutatott panel érdekességei közé tartozik, hogy a hozzá csatlakoztatott laptopról üzemel. A kiegészítőt (a bal és jobb oldalán elhelyezett) USB-C portokon segítségével lehet rákötni a számítógépre, és ezzel máris üzembe helyeztük. A gyártó persze rendes adaptert is ad mellé, ha valaki klasszikus módon működtetné. De persze nem csak ezek miatt érdekes.

A 14 colos ThinkVision M14 fejlesztésénél mindvégig a hordozhatóságot tartotta szem előtt a Lenovo, és ennek megfelelően is alakították ki. Összecsukható, tok védi, akkumulátort viszont ne is keressen benne a tulajdonosa, az ugyanis jó okkal maradt ki: részben ennek köszönhető, hogy az eszköz alig több fél kilónál. Ez persze továbbra sem a legjobb súlyhatár a hordozhatóság szempontjából, de kétségkívül előnyös. Főleg, hogy a hasonló méretben kapható (LCD) megjelenítők súlya akár 3-3,5 kiló is lehet.

Az Európába idén júniusban érkező panelért 70 ezer forintnak megfelelő dollárt kér a gyártó. Nem olcsó, de ezért az összegért cserébe meglepően jó képminőség, Full HD felbontás jár.

Az MWC 2019 mobilos szakkiállítás további friss híreit itt találja. Ha nem szeretne lemaradni az újabbakról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.