Tech hvg.hu 2019. február. 20. 16:33

A Panasonic új mikrója magától felismeri, meddig kell melegíteni az ételt

A mikrohullámú sütők gyakori problémája, hogy nem melegítik meg jól az ételt, vagy túl forróak lesznek, mire kivesszük belőlük. A Panasonic idei új alternatívája erre a problémára is megoldást kínál.

A televíziós és fotós újdonságok mellett a konyhai berendezések terén is újított a Panasonic: olyan mikróval rukkoltak ki, amely az egyik jól ismert problémára lehet gyógyír.

Az NN-CD87KSBPQ típusjelzésű masinával a melegítés folyamata akár teljesen önállóvá is tehető. A feladatot a gyártó Genius szenzor nevű fejlesztése végzi, amelynek köszönhetően a gép addig melegíti az ételt, ameddig megítélése szerint szükséges. (A funkció a japán vállalat korábbi készülékeiben is megtalálható volt, most azonban továbbfejlesztették.)

Panasonic

A gyártó Convention 2019 elnevezésű rendezvényén tartott demonstráció alapján a mikró a hőfokot is kitalálja, így a melegítés erősségének beállításával sem kell bajlódni. Az eszköz használata ezáltal egyetlen gombra, a bekapcsolásra redukálódik, ha valaki nem bajlódna a felkínált programlehetőségekkel. A szenzornak köszönhetően a Panasonic szerint összességében komoly idő és energia takarítható meg.

A mikró 34 literes, így elég széleshez ahhoz, hogy egy egész grillcsirke beleférjen. A méretnövelés azonban csökkentés is, ugyanis a készülék csak szélességre lett nagyobb, a keskenyebb kialakításnak hála valójában 15 százalékkal kisebb helyet foglal.

A CD87K érkezésének dátuma és piaci ára még nem ismert.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Nyusztay Máté 2025. május. 11. 19:30

Most ért be Elon Musk törleszkedése: Trump beszántaná a NASA-t és tálcán kínálná fel a Holdat Kínának

Vártuk, mégsem sejtettük, hogy ennyire drámai lesz, amikor a Trump-Musk-dodzsem ámokfutása eléri az amerikai űrkutatást is. Az egy dolog, hogy megtizedelnék a NASA-t, kukáznák a középtávú holdprogramot, a Nemzetközi Űrállomást, továbbá az egyetlen űrhajót, amit a NASA végre ki tudott izzadni – csakhogy félő, hogy ezzel gyakorlatilag átpasszolják az USA űrbeli dominanciáját Kínának.