Kiváló üzletember, feltaláló, és nem mellesleg az emberiség jövőjét meghatározó cégek ügyvezetője. Ha néhány szóban kellene bemutatnunk Elon Muskot, alighanem így jellemeznénk őt. De a helyzet az, hogy másban is jó a Tesla és a SpaceX atyja: kiváló videojátékos hírében áll, aki nem veti meg az AAA címes, újabb programokat sem.
Ha valaki a technológiai világ egyik leghíresebb és legbefolyásosabb személyisége, az élete pedig egy rocksztáréval vetekszik, időnként bizony szüksége van másfajta kikapcsolódásra is. Nincs is ebben semmi szégyellnivaló: mindannyiunknak elkél a pihenés, hogy aztán újult erővel csináljunk valamit, ami majd megint csak hatással lesz a körülöttünk élőkre.
Mint a celebvilág akármelyik tagja, bizony Elon Musk sem veti meg a lazítást, de a Tesla és a SpaceX cégek atyja, bármennyire is furcsának tűnik, egész mással igyekszik elütni szabadidejét: különféle videojátékokkal játszik, és a hírek szerint nem is rosszul.
A Business Insider korábbi beszámolója szerint, amelyet Musk Twitter-csatornáján megjelent posztok, illetve a Redditen közölt bejegyzésekből állítottak össze, Musk főként a lövöldözős programokat kedveli, úgymint a Blizzard gondozásában készült Overwatch vagy a nagysikerű Fallout széria, de privát számítógépén szívesen játszik stratégiai és a sci-fi kategóriába eső űrhajós témájúakkal is. De hát mi is vártunk volna az embertől, akinek egyik fő műve épp egy önerőből fejlesztett űrkapszula?
A listán egyébként olyan címek sorakoznak még, mint a víz alatti utópiába kalauzoló BioShock, a szintúgy Blizzard jegyezte fantasy, a Warcraft, valamint a főként vulgaritásáról ismerhető Saint's Row sorozat IV. epizódja.
Musk videojátékok iránti rajongása 12 éves korában kezdődött, miután saját szórakoztatására játékfejlesztésbe fogott. A programot később 500 dollárért eladta, de a pénzen túl alighanem az így megszerzett tapasztalat bizonyult a legnagyobb kincsnek: ez volt első jelentősebb üzleti fogása.
A feltaláló-üzletember egyébként néhány hete épp a Doom és a Quake játékok programozásért felelős John D. Carmackkal akart telefonon beszélni, amikor bakiból mások előtt, mintegy tizenmillió embert is közzétette privát elérhetőségét. Hogy miről diskurálhattak, vagy hogy Carmack végül felhívta-e, nem tudni, találgatásokra viszont már ennyi információ is bőven elegendő.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.