Beszél, lát, sőt a félelmet is érzi a japán tervező új robotja, a Lovot, amely a gyártó szerint minden otthonba extra szeretetet visz.
Az interaktív plüss, vagyis a Furby az ezredforduló előtti idők egyik legnépszerűbb játéka volt, hiszen “beszélni” és reagálni is tudott az ember hangjára. A technika fejlődésével ezek a kis robotok fokozatosan kiszorultak a piacról, de közben újak is megjelentek, amelyek már sokkal fejlettebbek.
A humanoid robotot, Peppert is fejlesztő Kaname Hajasi nemrég elkészítette a Lovot nevű újdonságát, amely a modern Furbyknek is nevezhető: ez is tud beszélni, de képes a szemkontaktusra, a beépített kamerák révén pedig különbséget tud tenni az ember és például a kutyák között.
A Lovot több szenzorral rendelkezik, így ha az oldalát megcsiklandozzák, nevet, ha viszont az ölünkbe vesszük és simogatjuk, előbb-utóbb elalszik. A robotban lévő érzékelők azt is lehetővé teszik, hogy az emberi hangszínt felismerve a félelem jelét adja, ha mondjuk egy ijesztő filmet néznek vele:
Hajasi szerint találmánya nem okos, hiszen nem végzi el helyettünk a házimunkát, nem vásárol be, de nem is ezért készült: “küldetése”, hogy szeretetet és extra kedvességet csempésszen a mindennapokba, amelytől a család minden tagja jobban érezheti magát.
A robotot 2019 végén kezdik szállítani, de igen borsos, 3000 dolláros, azaz kb. 830 ezer forintnak megfelelő vételáron. Ez ráadásul nem is a teljes költség, ugyanis a frissítésekért havonta további 90 dollárt (25 ezer forintot) kérnek.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.