Mintegy ötven, látásproblémával élő gyermeket vezet be a kódolás világába a Microsoft és a Digitális Tudásért Alapítvány. Az idei Kódolás órája eseményen azt szeretnék megmutatni, hogy a programozás alapjainak elsajátításával a fogyatékkal élő emberek is jókora lépést tehetnek kreativitásuk kibontakoztatása felé.
A Magyarországon ötödik alkalommal megrendezendő Kódolás órája kampány keretében – az idén december 3. és 7. között – a csatlakozó gyerekek a szülőkkel vagy tanárokkal együtt fordítanak legalább egy órát kódolásra.
A Microsoft és a Digitális Tudásért Alapítvány szakemberei idén a Gyengénlátók Általános Iskolájába költöztették be a nemzetközi kezdeményezést. A Microsoft közlése szerin itt 22 számítógép segítségével mintegy ötven felső tagozatos fiatalnak tanították meg a programozás alapjait a Digitális Tudásért Alapítvány oktatói és az informatikai vállalat önkéntesei.
A programban a code.org és a KODU fejlesztői programjait használták, amelyekkel a látásukban korlátozott fiatalok is tudnak kódolni, egyszerűbb alkalmazásokat fejleszteni. Mi több, IT-tudásuk elmélyítésével a későbbiekben akár informatikai munkát végezzenek, így keresett és jól jövedelmező szakmájuk, állásuk legyen, miután elvégzik az iskolát.
Egy, a Microsoft megbízásából készült amerikai kutatás szerint sok szülő azt tartja nagy kihívásnak, hogy nincs elég tanár, aki megtanítaná a gyerekeknek a digitális képességeket. A vállalat szerint azonban a kódolás bárhol, bármilyen életkorban elkezdhető, ráadásul hasznos képességgel vértezi fel azt, aki ebbe belevág. Ehhez egyébként korábban már mutattunk egy jó nagy adag segítséget: ezekkel a hasznos alkalmazásokkal és weboldalakkal nulláról juthat százra, otthonról megtanulhat programozni bárki.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.