Tech hvg.hu 2018. november. 23. 15:33

iPhone-t használ? Ez a kevesek által ismert trükk életmentő lehet üzenetíráskor – videó

Szövegíráskor az iPhone szóközével egérpaddá változtatható a billentyűzet, így az elgépelt szöveget pillanatok alatt javíthatjuk.

Mindegy, hogy számítógépen vagy mobilon írunk szöveget, mindenkinel előfordulhat, hogy rossz betűt illeszt be. Mivel azonban a telefonhoz nincs egér, ilyenkor az ujjbegyünkkel próbáljuk meg kijelölni a problémás karakterek közötti helyet. Ez azonban nem könnyű, hiszen mellényomhatunk.

Kevesek által ismert tény, hogy az iPhone-ok képernyője ilyen helyzetben egérpaddá változtatható: ehhez nyomjuk meg hosszan a szóközt, majd az ujjunkat a képernyőn tartva navigáljunk a szöveg hibás részére.

Ha már javítás: az utolsóként beírt szavakat iPhone-on a telefon rázásával is eltüntethetjük, nem szükséges tehát betűnként törölgetni azokat. További tippeket az alábbi videóban talál még, érdemes végignézni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Dobszay János 2025. február. 28. 06:30

A falu adja a másikat – Orbán lohol a vidéki szavazói után

Egész pályás védekezésbe szorul a Fidesz, aminek leglátványosabb bizonyítéka, hogy a falvak lakóit is célba vette Orbán Viktor a 2026-os kampányt felvezető kommunikációjában. Pénzt adnak a kocsmáknak, az idős falusiaknak, de a Fidesz évtizedes vidékpolitikájának haszonélvezői korántsem a falvak, hanem azok a földbirtokosok, akiket az „állami földrablás” során helyzetbe hoztak a helyi gazdálkodókkal szemben.