Tech hvg.hu 2018. szeptember. 13. 19:03

Különös vád: a Microsofttól másolt az Apple a szerdai bemutatón?

Miközben a világ az új iPhone-ok bemutatásával volt elfoglalva – magyar idő szerint – szerda este, addig a Microsoft Surface vezető kommunikációs menedzserének feltűnt valami.

Lélegzet-visszafojtva figyelte a világ a szeptember 12-i nagy Apple-bemutatót, elsősorban a három új iPhone-t, az iPhone Xs-t, az iPhone Xs Maxot és az iPhone XR-t. A számos újdonságot felvonultató rendezvény részleteiről nálunk is olvashattak.

Ryan Day, a Microsoft vezető kommunikációs menedzsere azonban felfigyelt valamire: szerinte az iPhone Xs bemutatóhoz használt, a kijelző remek képességeit kiemelő prezentációhoz tőlük „kölcsönözte” a képeket az Apple, méghozzá a nagyjából két évvel ezelőtti Surface Studio bemutatójukból. Kissé pikírt észrevételét („egyetértek az Apple-lel, a Surface Studio bemutatásakor használt képek valóban lenyűgözőek voltak”) fel is tette a Twitterre, nagy vitát generálva a „ki lop kitől” témában.

A legtöbb kommentelő arra hívta fel a kommunikációs vezető figyelmét, hogy az Apple ugyanezt a képet használta már 2016-ban prezentációs videóiban, megelőzve a Microsoftot, ráadásul feltehetően szabadon felhasználható „stock” fotótól van szó. Az egyik kommentelő még azt is megjegyzi, hogy ha már másolásról van szó, akkor érdemes lenne beszélni egy kicsit a Surface Studióról, amelyik nagyon sok ötletet vett át az iMactől.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.