A Google már nemcsak kísérletként tekint a Loon és a Wing projektekre, komolyra fordulni látszik a házhozszállítá és az égből jövő internetszolgáltatás is.
A Google X laborja pontosan olyan különleges, mint amilyennek hangzik. Az elmúlt években számos izgalmas feladatot futtattak már, amelyek közül a legismertebb talán a néhány évvel ezelőtt leállított okosszemüveg-projekt, a Google Glass volt. A laborban azonban nem állt meg az élet, így életre hívták többek között a Loont és a Winget is.
A Project Loon lényege röviden, hogy repülő ballonok segítségével szeretnének ingyen internetet juttatni a világ azon részére, ahol még nincs, a Wing pedig gyakorlatilag egy "postás drón", ami a küldeményeket segíti célba juttatni. A jelek szerint a Google továbbra is komolyan veszi a két projektet, olyannira, hogy mostantól saját lábra állnak. A két projekt mostantól saját vezetőt is kapott: Alastair Westgarth viszi a Loont, James Ryan Burgess pedig a Wing útját fogja egyengetni.
Az önállósodásban minden bizonnyal nagy szerepe van annak is, hogy a Loon tavaly kitűnően vizsgázott. A Maria hurrikán pusztítása után Puerto Rico mintegy 100 ezer otthona számára nyújtott internetkapcsolatot a Google rendszere.
Az elmúlt években persze a Winget is tesztelték már: a drón ételt szállított a főiskolai hallgatóknak, a vidéken élőknek pedig gyógyszereket. Hogy hogyan tovább, az innentől már a két vezetőn múlik, a Google X laborjában pedig újabb projektekbe kezdhetnek a fejlesztők.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.