Valósághű módon képesek reprezentálni a szélsőséges időjárási körülményeket is a The Weather Channel műsoraiban. Az első adás már lement, és amit mutattak, azt valószínűleg soha nem felejtik el a nézők.
Korábban már beszámoltunk róla, micsoda újdonsággal rukkolt elő egy amerikai meteorológiai tévécsatorna, a The Weather Channel: olyan műsorszisztémára váltottak, ami a valósághoz igen közel álló módon képes visszaadni például egy tornádó vagy özönvízszerű esőzés várható pusztítását.
A csatorna akkori közleménye szerint a videojátékokból ismert grafikus motor, az Unreal engine-nel működő újdonságot elsősorban a még pontosabb tájékoztatás érdekében találták ki, illetve hogy mindenki számára látható módon demonstrálják, milyen veszélyekkel fenyegetnek a szélsőséges időjárási körülmények.
Az Engadget beszámolójából kiderült, a csatorna június 20-án reggel tartotta első, éles bemutatóját, amely során Jim Cantore meteorológus a Módosított Fujita skála (Enchanced Fujita) segítségével előbb beavatta a nézőket a tornádók kategorizálásának elméletébe, majd gyakorlati példával állt elő. A képernyőn addigra már egy jókora felhőtölcsér volt látható, ami röviddel ezután tornádóvá alakult.
Mialatt Cantore a skála mögötti fontosabb tudnivalókról magyarázott, a háttérben közben folyamatosan felé közeledő vihart kezdte venni a kamera. Pár pillanat múlva pedig már az volt látható, ahogy egy kocsi landol a stúdióban (persze nem igazából), azt illusztrálva, hogy az erőteljesebb viharoknak az akár több száz kilót nyomó járművek felemelése sem okoz gondot. A döbbenetet a felvétel végén bekövetkező, mondhatni katarzis tetőzte, de úgy, hogy az valószínűleg minden, a műsort néző szemébe beleéghetett. Utóbbit viszont tényleg vétek volna lelőni, úgyhogy nézzék csak meg, érdemes.
Ha ez a tévézés jövője, alighanem idő lesz, mire hozzászokunk.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.