Bár az összeesküvés-elméletek közé sorolták a régebbi iPhone-ok lassulását az új iOS-es megjelenésével, lehet, hogy azért van valami a teóriában.
Bár a mérések azt mutatták, hogy nincs jelentős teljesítmény-visszaesés az újabb iOS-re frissítéskor, azonban mégiscsak lehet valamennyi igazság abban, hogy bizonyos telefonok (iPhone 6 és iPhone 6s) lelassulnak az idő múlásával, illetve a frissítés után.
De miről is van szó? Az Apple még a múlt évben elindított egy javítóprogramot az iPhone 6 és iPhone 6s tulajdonosai számára, azoknak, akik véletlenszerű leállásokról panaszkodtak, és akkumulátorcserét kínáltak fel számukra. Közben azonban kiderült, hogy sokkal többen érintettek, mint amennyire az Apple számított, ezért a cég úgy határozott, hogy inkább egy szoftverfrissítéssel (iOS 10.2.1) orvosolja a gondot. És valóban, a frissítés után 80 százalékkal csökkent a véletlen leállások száma.
Ezután viszont jó páran úgy érezték, hogy lelassult a telefonjuk, és az egyik reddit-felhasználó magyarázattal is szolgált. Az Apple szoftverfrissítésével dinamikusan változik a processzor maximális órajelsebessége, annak függvényében, hogy milyen kimeneti feszültség jelenik meg az akkumulátoron, elkerülendő a telefon túl nagy áramfelvételét, és az ezzel együtt járó kikapcsolást.
Ez egyúttal azt is jelenti, hogy akik nem jutottak be az akkumulátor-csereprogramba, egyre kevesebb teljesítményhez jutnak, ahogy az idő múlásával romlik az akkumulátoruk. Szóval jogosan érzik úgy, hogy lassul a telefonjuk. Akiknél viszont kicserélték az akkumulátort, azoknál jelentősen javult a telefon teljesítménye. Szóval lelassult a telefon? Megoldás az akkucsere. Az iPhone 5s és az iPhone 7 nem érintettek ebben.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.