Tech hvg.hu 2017. október. 13. 19:01

Ez durva: kémkedhetnek használóik után a OnePlus telefonok

Úgy tűnik, a OnePlus telefonok sokkal több adatot gyűjtenek a felhasználóikról, mint amennyi indokolt lenne.

Az egyik biztonsági kutató blogbejegyzése részletesen ismerteti a kínai OnePlus adatgyűjtési gyakorlatát, feltárva, hogy az OxygenOS (ez a OnePlus egyedi, Androidon alapuló rendszere) rendszeresen elküldi a felhasználók telemetriai adatait a gyártó szervereire.

Ebben önmagában még semmi rossz sincsen, ilyesfajta, biztonsági és megbízhatósági adatoknak is nevezett információkat más is gyűjt, ugyanis ilyenekkel azonosítják és javítják a szoftverhibákat, azonban a OnePlus OxygenOS-e a szükségesnél sokkal több adatot gyűjtött össze. Így például a felhasználó telefonszámát, az IMEI és IMSI kódot, az eszköz szériaszámát, azt, hogy mikor zárolták és oldották a telefont, mikor nyitott meg és zárt be milyen appokat.

Christopher Moore

A problémára már korábban is felhívták a OnePlus figyelmét (nem volt reakció), és a szóban forgó biztonsági kutató is jelezte a kínai cégnek, de még neki sem válaszoltak. Viszont az egyik androidos fejlesztőnek sikerült egy olyan megoldást kidolgoznia, amellyel le lehet állítani a telefon effajta nyomkövetését.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.