Tech hvg.hu 2017. október. 04. 20:03

Jobbak, mint az új iPhone X? Itt vannak a Google új telefonjai

A Google szerdán mutatta be saját telefonszériájának idei modelljeit. Külsőre csak a nagyobb modell változott, ám mindkét készülék kapott néhány izgalmas új funkciót. No meg egy Európában nagyon borsos árcédulát.

A Google tavaly mutatta be első igazán saját okostelefonjait, a Pixelt és a Pixel XL-t, amelyek a vállalat szerint "kifejezetten sikeresek" voltak, bármit is jelentsen ez. A fejlesztők persze már régóta a következő generációs modelleken dolgoztak, amiről bő egy hete még csak találgatni lehetett, szerda este viszont lerántották róluk a leplet.

A Pixel 2 külsőre szinte semmit sem változott az elődjéhez képest, ugyanúgy 5 colos kielzője van, ugyanúgy 1080x1920 pixeles (full HD) felbontással. A Pixel 2 XL azonban meghízott: A tavalyi 5,5 colos kijelző után idén már 6 colos (1440 x 2880 pixel felbontású) képernyőt kapott, amely körül vékonyabb lett ugyan a káva, de azért mi még mindig vastagnak mondanánk. A "sima" Pixel kijelzőjét továbbra is (még) vastag(abb) keret veszi körül.

A természetesen már gyárilag Android 8.0 Oreót futtató telefonokban 4 GB RAM kapott helyett, amit egy kicsit kevésnek érzünk ehhez a rendszerhez. (Főleg úgy, hogy a OnePlus 5-ben már 8 gigányi van, és tudjuk, időnként nem is árt az Androidhoz.) Míg az elsőgenerációs Pixelekben négymagos processzorok voltak, az újakban már nyolcmagos gépszív dobog, a fő magokat tekintve 2,35 GHz-es (2), illetve 2,45 GHz-es (2 XL) irammal.

Google

Mindkét új Pixelben változott az elődhöz képest a hátoldal tagolódása: a felső sávot kisebbre húzták, így az ujjlenyomat-olvasó – amely a fejlesztők szerint a leggyorsabb szenzor, ami eddig mobilba került – az alsó kétharmadba került. A hátoldali kamera nagyobb lett, és sajnos kidudorodik a síkjából.

Az előzetes várakozásoknak megfelelően a Pixel 2 és a Pixel 2 XL is megkapta az Active Edge funkciót, melynek lényege, hogy a telefon összenyomásával indítható a Google asszisztense vagy épp elnémítható a bejövő hívás hangja.

A készülékek kamerája és rendszere támogatja a kiterjesztett valóságot is. A kiejlzőre 3D-s hangulatjeleket és matricákat pakolhatunk, amiket a fotók és videók készítésekor mozogni is láthatunk. A Google emiatt egy külön fejlesztőcsapattal is szerződött, akik különböző aranyos matricákat és hangulatjeleket szállítanak majd a funkciónak.

A Google néhány apróbb módosítást is végrehajtott a készülék kezdőképernyőjén. Ilyen például az a keresőmező, amit a kijelző legalájára, az alkalmazások alá pakoltak be. A képernyő tetejére pedig egy új widget került, amelyen egyszerre jelenik meg a naptárba beírt közelgő esemény, a dátum és az időjárás is.

A mostani Pixelek kijelzője folyamatosan "bekapcsolt" állapotban lesz, hogy a felhasználó mindig lássa az órát és a beérkező értesítéseket is. A mikrofon pedig folyamatosan "hallgatózik", így ha egy zenét hallunk a rádióban, annak előadóját és címét is megjeleníti a kijelzőn.

A készülékek emellett megkapták a tavasszal bejelentett Google Lens funkciót is, amely lényege, hogy ha a bekapcsolt kamerát egy tárgyra vagy könyvre irányítjuk, a Google automatikusan pluszinformációval látja el a felhasználót. Emellett egy e-mail cím vagy wifi-kód beolvasásakor azonosítani és használni is tudja az információt.

Érdekesség, hogy a Pixel 2 olcsóbb, 64 gigányi tárhellyel szerelt változatának ára amerikai fizetőeszközben számolva (nettó) 649 dollár lesz, míg a hasonló tárhelyes Pixel 2 XL 849 dollárba kerül majd. Ez 172/225 ezer forintot jelent. Viszont euróban igencsak feltolták a potmétereket: a kisebb telefon 800, a nagyobb pedig 940 eurós árcédulát kapott, ez viszont 250, illetve 293 ezer forintra jön ki. Alighanem nettóban. És bár itthon hivatalosan nem forgalmazzák a telefonokat, a nemzetközi webshopból rendelésre ilyen tételnél már vám és áfa is vonatkozik, így a Google telefonjai árban már biztosan pariban vannak az iPhone X-essel. Aki 128 gigányi tárhellyel szeretné a telefont, az további 110 eurót számoljon az árhoz: azaz 34 ezer forintot – szintén csak nettóban.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.