Tech hvg.hu 2017. szeptember. 20. 13:00

Drága az iPhone X? Mégsem fogja bírni az Apple a keresletet

Igazán vastagon fogott az Apple ceruzája az iPhone X árának meghatározásakor, azonban sok olyan felhasználó lesz, akiket ez nem fog visszariasztani.

Azt hihetnénk a jubileumi iPhone árait látva (a hazaiakról itt tájékozódhatnak), hogy inkább lemondanak majd róla a felhasználók, azonban a neves elemző, Ming-Chi Kuo ezt másképp látja. A MacRumorban megjelentek szerint Kuo úgy gondolja, hogy többen akarnak majd iPhone X-et vásárolni, mint amennyire az Apple ellátási lánca felkészült lenne.

A szakember kínálati korlátokat említ, és azt is, hogy 2018-ig az Apple bajban lesz a kereslet kielégítésével. Mindez azt is jelenti, hogy a felhasználóknak elég sokat kell majd várniuk arra, hogy a kezükbe vehessék az iPhone X-et. Kuo korábban azt állította, hogy az Apple csak napi 10 ezer darab iPhone X-et tud előállítani, de azt elismeri, hogy ez a szám növekedhet, ha – a kereslet függvényében – felgyorsítják a termelést.

Apple

Az elemző szerint körülbelül 40 millió iPhone X-et tudnak majd szállítani 2018 első felében, bár korábban még 45-50 millió darabot említett. A jubileumi iPhone iránti keresletet – véli Kuo – a teljes képernyős megjelenítés és a Face ID ösztönözhetik.

Egyébként nem tartják véletlennek, hogy az iPhone X előrendelésének indítását későbbre (október 27.) teszik, nem akarják, hogy a jubileumi telefon kannibalizálja az iPhone 8-akat.

Itthon Gergely Zsófia 2025. április. 11. 06:01

Ha kell, elárverezi híres „FUCK NER” pólóját a Hunyadi-sorozat tiltakozó forgatókönyvírója

Inkább azt írja ki a pólójára, mennyi pénzt tett zsebre a Hunyadi-sorozatért – ezzel is támadták Ruttkay Zsófia forgatókönyvírót, miután meghekkelve a díszbemutatót tiltakozásképpen egy „FUCK NER” feliratú pólóban állt ki az Orbán-rendszer összesereglett elitje elé. Pedig nem kapott extra magas fizetést a munkájáért, miközben évtizedek óta a többi független filmes szakemberrel együtt napi harcot vív azért, hogy egyáltalán dolgozhasson. Milyen megélni, hogy eközben a NER-kegyencek milliárdokért készíthetnek filmeket? Hogyan szállt ki a produkcióból, és miért vívódott, hogy elmenjen-e egyáltalán a bemutatóra? Felveszi újra a pólót? Hány ezer eurós titoktartási szerződés köti? És szükség van egyáltalán állami pénzből készült kurzusfilmekre? A botrányt kavaró tiltakozás óta Ruttkay Zsófia először szólalt meg hosszabban, a Fülke Extrában Gergely Zsófiával beszélgetett.