Tech hvg.hu 2017. augusztus. 11. 07:02

Ettől felszívja magát a gépe: ezt tudja az Intel 18 magos processzora

Az Intel válaszolt az AMD "kihívására", és annyi magot gyömöszölt a következő csúcsprocesszorába, hogy az már gombócból is sok. Most kiderült, mit is tud majd a borsos áron mért technológia.

Május végén a tajvani Computex kiállításon szó szerint meglepte a világot az Intel: olyan processzort villantottak, ami képes lehet túlszárnyalni az AMD 16 magos Ryzen 9 processzorát. A fejlesztés tulajdonképpen épp az AMD-nek köszönhető, hiszen a gyártók számára az egymásra licitálás gyakorlatilag presztízskérdés. A végeredménnyel pedig mindig mi, felhasználók járunk jól.

Az Intel Core X i9 Extreme-ről ugyanakkor eddig nem sok mindent lehetett tudni, leszámítva az árát, ami 2000 dollár, vagyis nagyjából 516 ezer forint. Persze az extrém teljesítményt nem is az átlagfelhasználóknak szánják, sokkal inkább azoknak, akik nagy felbontású videókkal dolgoznak, vagy épp a legújabb játékokat akarják kiélvezni. De mit is kapunk ennyi pénzért?

A cég bejelentése szerint a 18 magos i9-7980XE alapjáraton 2,6 GHz-en dolgozik majd, de a Turbo Boost 3.0 technológiával ez 4,4 GHz-re tolható fel. Az Engadget szerint ez azt is jelenti, hogy nem ez lesz az Intel legerősebb órejelű processzora, az i7-7700K ugyanis 4,5 GHz-re képes.

Intel

A család többi tagját is rendesen felturbózták: a 16 magos i9-7960X 2,8 GHz-ről indul, a 14 magos 3,1 GHz-ről, a 12 magos pedig 2,9 GHz-ről. Mindegyiket 4,4, GHz-ig lehet feltornázni.

A 14-16-18 magos processzorokat szeptember 25-től lehet majd kapni, a 12 magos viszont már augusztus 28-tól elérhető.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.