Tech hvg.hu 2017. július. 24. 09:12

A magyarok ötöde még soha nem internetezett

Egyes magyarországi régiókban minden negyedik háztartás internet nélküli.

Bár folyamatosan nő a magyar háztartások internetellátottsága, ez uniós összehasonlításban még mindig alacsonynak számít – írja a Magyar Nemzet a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) Magyarország 2016 című kötete alapján. Míg 2010-ben még csupán a hazai háztartások 58 százalékának volt internet-hozzáférése, 2016-ban azonban már 79 százalékának. Ennél jobb a helyzet Csehországban, Szlovákiában és Lengyelországban is, csupán Romániában alacsonyabb az internetellátottság a magyarországinál.

Az országon belül viszont hatalmasak a különbségek: 2016-ban míg Közép-Magyarországon a háztartások 86, a Nyugat-Dunántúlon 83 és a Közép-Dunántúlon 81 százalékában van internet, addig a Dél-Dunántúlon ez a szám 77 százalék, Észak-Magyarországon 74, az Észak- és a Dél-Alföldön pedig mindössze 72, ami azt jelenti, hogy ezeken a területeken minden negyedik háztartás internet nélküli.

A 2016-os adatok szerint a magyarok 81 százaléka használta már az internetet élete során, vagyis a magyarok közel ötöde még soha nem internetezett. Napi rendszerességgel 71 százalék böngészik a neten.

A legnagyobb elmaradás az időseknél mutatható ki, a 65–74 évesek korcsoportjában van jelentősebb elmaradásunk az uniós átlaghoz képest.

Az is kiderült, hogy a legszegényebbek körében szintén nagyobb az elmaradás: a legalacsonyabb jövedelmi negyedhez tartozó háztartásoknak csak a 41 százalékukban van internet, míg a legfelső jövedelmi negyedben 95 százalék ez a szám.

Mindemellett Magyarországon az emberek 61 százaléka használta a mobiltelefonját internetezésre is.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?