Tech Papós Tamás 2017. június. 20. 07:02

Most derült ki: Észak-Korea már 8 éve piszkálgatja a világot egy különleges alakulattal, az ön számítógépében is ott lehetnek

Az FBI és az amerikaiak közbiztonságáért felelős hivatal nyomozása arra jutott, hogy Észak-Korea már 8 éve egy különleges hackercsoporttal veszélyezteti életünket.

Az Egyesült Államok Közbiztonsági Hivatala (DHS) és az FBI nyomozásáról előbbi szervezet adott ki egy közleményt, amely komoly vádakkal illeti Észak-Koreát: az amerikiaiak szerint az ázsiai országban már 2009 óta egy különeges hackercsoporttal dolgoztatnak, amelynek neve Hidden Cobra, azaz rejtőzködő kobra.

Ez a hacercsoport egy másik ilyen szervezkedés, a Lazarus hackercsoport utáni nyomozásnál bukkant fel, amikor a Lazarus kapcsán felmerült a gyanú, hogy a WannaCry zsarólóvírus mögött is ez a csoport áll. A Lazarus zsarolta meg a Sonyt, amikor azt szerették volna elérni, hogy ne merjék műsorra tűzni a Kim Dzsong Unt és rendszerét kigúnyoló, The Interview című szatirikus filmet.

Úgy tűnik tehát, hogy az igazán nagy veszélyt a Hidden Cobra jelenti, a Lazarus és a Guardians of Peace néven ismert csoport is hozzájuk tartozik. A két amerikai szervezet szerint a Hidden Cobra botnetekkel, zsarolóvírusokkal, billentyűzetfigyelőkkel, távoli hozzáférést biztosító vírusokkal dolgozik, és főleg régi operációs rendszereket futtató gépeket támadnak meg – ezért volt szükség arra, hogy az évek óta nem támogatott Windows XP is biztonsági frissítést kapjon.

A régi operációs rendszerek mellett a komoly biztonsági rést biztosító Flash és a Silverlight programok sebezhetőségeit is kihasználják az észak-koreai hackerek. A minden biztonsági szakember rémálmát jelent Flasht egyébként jobban teszi, ha ön is kikapcsolja a gépén – itt mutatjuk, hogyan teheti meg.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Köves Gábor 2025. május. 14. 19:30

Margaret Atwood a HVG-nek: Ha diktátor vagy, jobb, ha alapos munkát végzel, mert rád omolhat a rendszer

A végső simításokat végzi Margaret Atwood a memoárján, addig is itt a legújabb novelláskötete, az Elveszve a rengetegben. Kiről mintázta magyar hősnőjét, Csillát a 85 éves kanadai író, és milyen kontextusban nevezte bébinek a HVG munkatársát? Miért éppen úgy képzelte el az amerikai diktatúrát A szolgálólány meséjében, és meglepte-e, hogy Donald Trump véget vetett a kanadai-amerikai barátságnak?