Tech hvg.hu 2017. június. 02. 10:00

Erre nem sokan számítottak: tarol az új BlackBerry-telefon

A BlackBerry utolsó reménységeként emlegetik a most kibocsátott KeyOne-t. Úgy tűnik, most bejött a számítás.

Hiába írták már le a BlackBerryt, a fizikai billentyűzet azért még sokak szívéhez áll közel, és ebben bízhatott a TCL/BlackBerry is a KeyOne piacra küldésekor. Ekkora kezdeti sikerre azonban bizonyosan nem számítottak: kis túlzással pár órával a megjelenés után elkeltek a telefonok, a TCL megfogalmazásában kiugróan magas az érdeklődés a KeyOne iránt.

Az amerikai Amazonon pillanatok alatt az értékesítési lista élére került a szolgáltatófüggetlen telefonok között, a BestBuy online boltjában pedig ki kellett tenni az "elfogyott" táblát. A felhasználóknak azt javasolják, próbálkozzanak a helyi (fizikai) BestBuy üzletekben. Kanadában is igen nagy a kereslet a KeyOne iránt, ez a telefon lett az eddigi legnagyobb számban előrendelt készülék a BlackBerryk között.

Crackberry

Az érdeklődés érthető, hiszen a specifikációk meggyőzőek. A KeyOne-nak 4,5”-es 1620 x 1080 pixeles, 3:2 méretarányú IPS LCD-kijelzője van. Qualcomm Snapdragon 625 chipkészlet dolgozik benne (64 bites Adreno 506 GPU-val), 3 GB RAM mellett. A belső tárhely 32 GB, viszont microSD kártyával akár 2 TB-ig bővíthető. 3505 mAh-s akkuja támogatja a QuickCharge 3.0 gyorstöltést. A telefon hátoldalára egy 12 MP-es Sony IMX378 érzékelős, 4K-s felvételre képes kamera került, míg előre egy ugyancsak 4K képes, 8 MP-es szelfikészítő. Persze a legvonzóbb rajta mindenképpen a fizikai QWERTY billentyűzet a szóköz billentyűbe épített ujjlenyomat-olvasóval.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.