Amerikai kutatók kísérlete arra világít rá, mennyire nehéz egy eszköz valamennyi sebezhetőségére gondolni.
A Michigani Egyetem kutatói egy tudományos anyagban részletezték, valójában mennyire egyszerű becsapni a mobileszközök gyorsulásmérőjét. Ezek az érzékelők ma már szinte minden ilyen eszközben megtalálhatók, és az a feladatuk, hogy jelezzék a processzornak a készülék mindenkori helyzetét. Ez teszi azután lehetővé, hogy mondjuk a mobiltelefon kijelzőjének tájolása úgy változzon, ahogy az eszközt forgatjuk.
A michigani kutatást vezető Timothy Trippel szerint a modern készülékek éppen úgy támaszkodnak az érzékelőikre, mint az ember a fülére, a szemére, az orrára. Ha viszont becsapják ezeket az érzékelőket annak akár végzetes hatása is lehet, gondoljunk csak az önjáró autókra.
A gyorsulásmérőket könnyű becsapni, mivel rezegnek. Megfelelően választott hanghullámokkal (amelyeknek a frekvenciája megegyezik az említett szenzorával) teljesen félre lehet vezetni őket, és hamis adatokat küldenek az eszköz processzorához. Mi több, akár még úgynevezett hátsóajtók is nyithatók ezen a módon, és meghekkelhetők a készülékek.
Szerencsére ez a fajta biztonsági rés könnyen foltozható, például hangcsillapító habbal az érzékelő körül. Sőt, a michigani kutatóknak már szabadalmaztatott szoftveres megoldásaik is vannak a probléma elhárítására.