Tech hvg.hu 2017. január. 23. 10:01

Kiderült, hogy nem csak gyártási hiba miatt robbantak a Samsung-telefonok

Közel fél évvel a Galaxy Note7 megjelenése után sikerült pontot tennie a Samsungnak a tűzveszélyes telefonjait érintő ügy végére. A belső vizsgálat szerint már a készülék tervezésével gond volt.

“Mivel a Samsung számára ügyfelei biztonsága a legfontosabb” – heteken át így kezdődött a Samsung minden közleménye, melyben a kigyulladó és robbanó Galaxy Note7 készülékekkel kapcsolatos fejleményt osztotta meg a sajtóval a vállalat. Bár eleve furcsa volt ilyet olvasni az egyetlen olyan okostelefon-gyártótól, amely a készülékei okozta több tucat baleset miatt kétszer is rákényszerült a termékvisszahívásra, a Samsung most lezárul belső vizsgálata is bizonyította: az állítás valóban gyenge lábakon állt.

A cég közlése szerint a problémát ugyanis nem csak az akkumulátorok gyártási hibája jelentette. Már az aksik tervezése során is hibáztak, ez pedig a gyártási hibánál sokkal egyszerűbben kiszűrhető lett volna. Ha odafigyelnek rá. A belső vizsgála rámutatott: nem tettek elég szigetelőanyagot az akkumulátorokban, valamint nem volt az aksikban elég hely ahhoz, hogy biztonságosan el tudják különíteni az elektródákat.

Samsung

A tavaly augusztus közepén piacra dobott Samsung Galaxy Note7-re a sorozatos öngyulladások miatt szeptember elején hirdetett termékvisszahívást a vállalat. A Samsung szeptember 19-én indította el csereprogramját, melyben a tűz- és robbanásveszélyes készülékeket új, biztonságosnak mondott verzióra cserélték. A mostani vizsgálat gyártó által infografikában is bemutatott eredmény szerint ezeknél, a már a botrány kirobbanása után, feltételezhetően nagyobb odafigyeléssel készített aksiknál is átment a gyártás ellenőrzésén olyan akkumulátor is, amelyben konkrétan nem volt szigetlés a megfelelő helyen.

Samsung

A dél-koreai vállalat közlése szerint a gyártási folyamatot érintő hibák miatt nem kívánnak jogi lépésekkel élni az akkumulátorok beszállítói ellen. Ez összefüggésben lehet azzal is, hogy részben a saját farkukba kellene harapniuk: a kínai Amperex Technology mellett ugyanis a másik beszállítót úgy hívják, Samsung SDI.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.