Tech hvg.hu 2017. január. 22. 08:01

Van egy karkötő, amit minden bulizónak viselnie kell(ene)

A Proof nevű készülék képes a viselője bőrén keresztül megmondani, mennyi alkohol van a vérében. Ennek alapján azt is megbecsüli, mikorra józanodik ki az illető.

Az elmúlt években jó néhány fitnessz karkötő jelent meg a piacon, és bár hasznosak, ezek mindegyike nagyjából ugyanazt tudja: figyeli a viselője pulzusát, számolja a lépéseket, az elégetett kalória mennyiségét, vagy épp figyeli az alvást. A Proof nevű eszköz azonban jóval többet tud ennél: képes a bőrön keresztül meghatározni a viselője véralkohol-szintjét. Mindezt egy enzim alapú elektrokémiai szenzor végzi el, ami aztán az androidos eszközökre, vagy épp iPhone-ra és iPadre készült alkalmazáson keresztül közli az eredményt.

Milo Sensors

A Proof nemcsak az aktuális alkoholszintet képes megmondani, de meg is jósolja, mennyire lesz részeg az illető, illetve kiszámolja, mennyi idő múlva fog kijózanodni a viselője. Ennek köszönhetően belátható, mikor jön el az az idő, hogy ismét volán mögé ülhet valaki.

Az alkalmazáson belüli profilunkhoz hozzáadhatunk néhány ismerőst is, így mások is vigyázhatnak ránk, vagy mi is odafigyelhetünk arra, hogy más is felelősséggel fogyassza az alkoholt.

Milo Sensors

A mérést végző patron 12 órán keresztül képes pontosna működni, utána érdemes kicserélni. A kütyü akkumulátorral működik, ami 4 napra elegendő töltést tud tárolni.

A hamarosan beindítják a gyártási tőke összegyűjtéséhez szükséges közösségi finanszírozási kampányt. Ebben a készülék előrendelési árát várhatóan 100-150 dollárra (kb. 29-43 ezer forint) lövik majd be.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Zhvg hvg.hu 2024. november. 27. 16:00

zCast: Az akkugyárhatalom, ahol a hatóságok és a gyárak együtt állnak szemben a helyi polgárokkal

Megpróbáltuk sok nézőpontból körbejárni az akkugyárhatalommá válás meglévő – és várható – kockázatait és előnyeit, amihez Éltető Andrea közgazdász volt segítségünkre. Hány gyár épült és épülhet még? Mikortól válhat a lakossági energia- és vízigény kárára az víz- és energiazabáló iparág? Mennyire piszkosak a tiszta közlekedéshez szükséges gyárak? Vajon tudnánk jobban csinálni, mint ahogy most megy, és egyáltalán megéri ez az egész? Gyere velünk, és megtudhatod.