Tech hvg.hu 2017. január. 18. 10:01

Napra pontosan tudni, mikor árulja el a Samsung, mitől robbantak a Note7-ek

Korábban a hónap közepére ígérte a Samsung, hogy a nyilvánosság elé tárja a Note7-ügyben folytatott nyomozása eredményét. Pár napot ugyan csúsznak, de most már tényleg csak párat kell aludnunk addig, amíg megtudjuk az igazságot.

Pont kerülhet az ügy végére, véget érhetnek a találgatások a Galaxy Note7-ek robbanásával kapcsolatban. A Korea Times értesülése szerint ugyanis immár hivatalos, hogy jövő hétfőn, január 23-án tárja majd a dél-koreai cég a világ elé a robbanások okát.

A Galaxy Note7 esete a Samsung történetének talán legnagyobb kudarca. A cég kénytelen volt az amúgy remek csúcstelefon minden egyes darabját visszahívni, miután túl veszélyes volt a használatuk. A Samsung akkor nem adott hivatalos magyarázatot, de azt jelezte, komoly vizsgálatot folytat az ügyben.

Az eredményekről az okostelefon divízió feje, Koh Dong-jin fog beszámolni, „világosan rámutatva arra, mi okozta a gondot”. A Samsungnál nagyon bíznak abban, hogy ez segíteni fog a cég iránti bizalom visszanyerésében. És erre szükség is lesz, hiszen a Galaxy S8 késik (állítólag csak áprilisban mutatják be), viszont a vetélytársak, többek között az LG, már tűkön ülve várják a februári MWC-t, hogy ott új csúcsmodelleket villantsanak.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.