A 2016-ban bemutatott LG G5 érdekes színt vitt az okostelefonok életében: részben moduláris volt. A szakmát ez lázba hozta, a felhasználókat viszont kevésbé.
Nem érdeklik a felhasználókat a moduláris telefonok – ismerte el a sokak által sejtett, immár hivatalos igazságot a Wall Street Journalnak adott interjújában az LG szóvivője. A kérdést annak kapcsán szegezték éppen a dél-koreai gyártó képviselőjének, hogy miközben több vállalattól is várhattuk a világ első moduláris telefonját, végül viszonylag váratlanul az LG lett a befutó. A tavaly februárban bemutatott G5-öt egy üde színfoltnak értékeltük a kissé unalmasan homogén androidos palettán.
A tavalyi év eredménye láttán, úgy tűnik, az LG “visszavesz a modularitásból”, és az idén tavasszal érkező G6-osnál inkább az esztétikára és használhatóságra fókuszál. Hogy pontosan mikor mutatják majd be az 500-600 dollár (145-175 ezer forint) közé várt készüléket, azt egyelőre nem árulta el a vállalat, de jó esély van rá, hogy idén is a Mobile World Congress szakkiállítás lesz a bejelentés színhelye, ami február végi időpontot jelent. A telefonról kiszivárgott információk alapján nemrég már egy renderelt kép is feltűnt a neten.
Ezzel, ha végleg nem is zárult le az összelegózható telefonok története, választ kaptunk egy korábbi cikkünkben megfogalmazott kérdésre. A cím a következőképpen hangzott. Forradalom vagy csak rossz vicc: várjuk az összelegózható okostelefont?
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.