Tech hvg.hu 2016. november. 16. 17:31

Szeretne boldogabb lenni? Ez a 19 cselekedet egy kicsit segíthet

Rengeteg pszichológiai kutatás foglalkozik a boldogsággal, és most a legfontosabb eredményeket foglalták össze: ez a 19 dolog boldoggá teszi az embereket.

Mi a boldogság titka? – szoktuk feltenni a kérdést, amire egyértelmű és rövid válasz nincs is. A pszichológusok viszont olyannyira szeretnék megtalálni a választ, hogy tudományos kutatások tucatjai vizsgálják a kérdést. A Business Insider ezért döntött úgy: összeszedi azokat a pszichológiai eredményeket az elmúlt évekből, amelyek szerint egy-egy cselekedet bizonyítottan boldoggá vagy boldogabbá teszi az embereket.

Íme a lista azokról, amelyeket a kedélyállapota érdekében rendszeresen tennie kellene.

1. Írjon le 3 dolgot, amiért hálás

2. Nézze éjszakánként a csillagokat

3. Kávézzon

4. Meditáljon

5. Olvasson kalandregényeket

6. 1-2 napra mozduljon ki megszokott környezetéből

7. Sétáljon a természetben

8. Vegyen részt kulturális tevékenységekben

9. Ez most meglepő lesz: hallgasson szomorú zenéket is

10. Tűzzön ki maga elé elérhető célokat

11. Írja le érzéseit

12. Költsön pénzt másokra

13. Önkénteskedjen

14. Mindig jusson egy kis ideje a barátaira

15. Mosolyogjon

16. Bocsásson meg embereknek

17. Szeretkezzen

18. Űzzön olyan tevékenységet, amelytől koszos lesz a keze

19. Mozogjon rendszeresen

És ha ez nem lenne elég, még itt van további 33 rangsorolt dolog, amely egy ötéves kutatás alapján szintén boldoggá teszi az embereket.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.