Rekordot döntött a japán állami és kormányzati intézmények ellen elkövetett kibertámadások száma az év első felében, közölte a japán rendőrség.
Az év első hat hónapjában 1951 kibertámadás történt vírusokat tartalmazó kéretlen üzenetekkel (spam)
vagy túlterheléses, úgynevezett DDoS-módszerrel (Distributed Denial of Service), amelynek lényege, hogy vírussal fertőzött számítógépekről olyan sok parancsot küldenek egy számítógépes rendszerbe, hogy nem tudja feldolgozni, ezért működésképtelenné válik.
A japán rendőrség 2011 óta készít statisztikát erről. A kibertámadások száma azóta meghaladta a 7400-at.
Összességében 36 japán állami és kormányzati intézmény volt internetes támadás célpontja, köztük több minisztérium, parlamenti hivatal és nagykövetség, de támadás érte a japán űrhivatalt, a tokiói Haneda nemzetközi repülőteret, és több, a védelmi iparban érdekelt céget, köztük a Mitsubishi Heavy Industries és a Kawasaki Heavy Industries nevű nagyvállalatokat is.
A rendőrség szerint a támadások egy részéért az Anonymousként ismert heckercsoport felelős, de többször terelődött a gyanú észak-koreai és kínai számítógépes kalózokra is.
A japán kormányzati szerveket ért internetes támadások számának növekedése miatt a tokiói rendőrség három éve kibertámadás-elhárító különleges osztagot hozott létre, és hasonló egységek jöttek létre tucatnyi regionális rendőrségi központban is.