Tech hvg.hu 2016. április. 22. 17:00

Először a világon: vízhűtéses hibrid notebook

Gyors és halk az Acer legújabb kettő az egyben hibridje, nem véletlenül. A gyártó ugyanis jó processzort választhatott, hiszen remek hűtési módszert talált.

Nem kellett kompromisszumot kötnie az Acernek legújabb, Switch Alpha 12 nevű tablet-hibridjénél (amelyet tegnap mutatott be egy New York-i sajtóeseményen), a gyengébb teljesítményű, de hűvösebb chip helyett bátran használhatta az Intel 6. generációs Skylake CPU-ját. Ennek hűtéséről ugyanis, a hangos ventilátor helyett zajtalan, folyadékhűtéses rendszer gondoskodik, és először került ilyen a világon tablet-notebook hibridbe.

Acer

Persze létezik már folyadékhűtéses laptop, az Asus tavaly jelentette meg hardcore gamereknek szánt GX 700 nevű, vízhűtéses laptopját, azonban a vízhűtéshez külön kiegészítőt kellett csatlakoztatni – nem is lett túl sikeres a gép. A Switch Alpha 12-nél viszont a felhasználónak nem is kell tudnia, miként hűl a processzor, elég annyit érzékelnie, hogy a gép gyors és halk.

Az Acer saját LiquidLoop hűtési megoldásánál a víz egy zárt csőben kering, és cirkulálásáról a CPU által generált és elvont hő gondoskodik, amelyik így nem jut vissza a processzorhoz.

Acer

A hibridnek 12”-es 2160 x 1440-es kijelzője van, de akár két külső 4K megjelenítő is csatlakoztatható hozzá. A billentyűzetes dokkoló a Microsoft Surface-re emlékeztet. A Switch Alpha 12 GB RAM-mal, 512 GB SSD memóriával és Intel HD 520-szal érkezik. Tabletként 900 gramm a tömege, míg a doikkolóval együtt már 1250 grammot nyom. Az akkumulátora egy feltöltéssel nyolcórányi működésre képes.

Egy érintőtoll is készül az összeállításhoz: a 256 szintű nyomásérzékenységgel rendelkező Active Penről egyelőre még sem a megjelenését, sem az árát nem tudni.

Azt viszont már sejteni, hogy a hibrid júniusban fog megjelenni, s a tabletrész ára 600 dollár lesz. A dokkolóért külön kell majd fizetni, várhatóan 100 és 150 dollár közötti összeget.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.