Tech hvg.hu 2015. november. 03. 10:00

Megnyugodhatunk: nem is hajlik annyira a Nexus 6P

Egy meglepő videó járta be pár napja a netet, amelynek tanúsága szerint gyerekjáték meghajlítani a Nexus 6P-t. Most viszont úgy tűnik, azért nem ennyire rossz a helyzet.

Prémiumtelefonnak (ezt jelenti a Nexus 6P nevében a P betű) aposztrofálta telefonját a Google, ezért is volt meglepő az a videó, amelyben egy megbízhatónak ismert tesztelő már egészen kis erővel meghajlította a Nexus 6P-t. Már akkor felvetődött, hogy valami nem stimmelhetett a „tesztkészülékkel”, feltehetően egy már meglévő szerkezeti károsodás lehetett a felelős a hajlíthatóságért.

Egy másik felhasználó úgy döntött, másképp próbálja ki, mennyit bír el meghajlás nélkül a Nexus 6P, és tudományosnak mondott kísérletben tényleges súlyokat használt. A vizsgált eszközön nem volt semmilyen korábbi sérülés.

Max Lee/YouTube

A teszt szerint közel 41 kilóig tudott ellenállni a Nexus 6P – csak összehasonlításképpen: ez az érték az iPhone 6s-nél 45 kiló. A tesztelő a 41 kilónál abba is hagyta a próbálkozást, egyébként a súly hatására csak a kijelző jött ki a fém házból. Ennél nagyobb erő már súlyosan megrongálta volna a telefont.

A kísérlet (illetve a lenti videó) tehát azt mutatja, nem olyan rossz a helyzet, nem annyira könnyen hajlítható a Nexus 6P, mint ahogy azt korábban állították. Viszont az is valószínű, nem ez lesz az utolsó szó ebben a „bendgate-ben”.

hvg360 Szabó Yvette 2025. február. 25. 14:54

Amerika visszainteget: Rogán ma elbukta hatalmának jó részét, miután a szankciós kalodából nem szabadult

Egy tollvonással meggyengítette Rogán Antal hatalmát Orbán Viktor kormányfő, Gulyás Gergellyel együtt 14-ből 11 állami vállalat felügyeletét vesztették el. Az átszervezést nemcsak a választási felkészülés indokolhatja, de így bizonyíthatja Orbán az amerikaiaknak, hogy csökkenti a korrupciós kockázatot Rogán körül. És persze illeszkedik a kormányfő hatalomgyakorlási technikájába is.