Az internet archívumának számító Wayback Machine több megegyezést is kötött, hogy 2017-től sokkal több milliárd weboldalt lehessen évekre visszamenőleg megtalálni, mint most. A projekttel a Wikipédia is jól jár.
A Wayback Machine egy fantasztikus oldal azoknak, akik régi, vagy jelenleg is elérhető weboldalak évekkel ezelőtti tartalmait próbálja kikeresni. Hiszen csak be kell gépelni a kereső mezőbe az URL-t és elő is bukkan egy naptár, amelynek egyes napjaiból lehet találni régi tartalmakat.
Jelenleg közel 440 milliárd elmentett oldallal rendelkezik a szolgáltatás, hetente 1 milliárddal több van. 2017-től ez a szám jóval nagyobb lesz, ugyanis az LJAF befektetésének köszönhetően a Wayback Machine mentési kapacitása a mennyiséget és a minőséget tekintve is jobb lesz.
A kódokat majd újraírják, hogy a weboldalak régi és jelenlegi verziói között is lehessen ugrálni, valamint elérhetővé válnak az elavult formátumú médiatartalmak is. Természetesen az oldal felülete is megújul majd, sokkal inkább felhasználóbarát lesz. És persze ha például a hvg.hu-n akarunk keresni 2000. október 23-ai oldalra, akkor nem kell beérnünk az október 18-ai címoldallal, ami itt látható.
A netezők nem csak az oldalon használhatják ki a fejlődést, ugyanis a Wayback Machine az üzlet keretében együttműködést kötött a Wikipédiával. Az online lexikonban rengeteg olyan link van, amely már nem használható, azokat automatikusan pótolni tudják majd a Wayback Machine archívumából.
Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.