Tech hvg.hu 2015. október. 13. 21:21

Új egeret adott ki az Apple

Bluetoothos billentyűzetet és érintőtáblát is bemutatott az Apple az újgenerációs, szintén vezeték nélküli Magic Mouse mellé.

A legtöbbek számára az egér lehet érdekes, ami rögtön kritikák kereszttüzébe is került. A Magic Mouse 2 ugyanis – a másik két bemutatott kiegészítővel ellentétben – nem oldalára kapta a töltéshez használatos Lightning csatlakozót, hanem alulra. Ez pedig egyet jelent azzal, hogy amíg az egér töltődik, addig nemhogy kicsit kényelmetlen, de sehogy sem lehet használni.

Alul a töltő
Apple

Az egérről ezen kívül azt kell tudni róla, hogy elődjénél könnyebb, szép, 28 ezer forintba kerül és hogy szépsége azért nem feltétlenül van arányban az árával.

Apple

A vezeték nélküli érintőtábla az egérnél nagyobb felújításon esett át, megkapta ugyanis az új MacBook érintőpadján debütált, azóta a 15"-ös MacBook Pro modellben is elérhető Force Touch funkciót: a kicsit erősebb érintés/nyomás az egér jobb gombjához hasonlóan működik, másodlagos funkciókkal. A csupa üveg felülettel rendelkező, töltés közben is használható Magic Trackpad 2 elődjénél 30 százalékkal nagyobb felülettel rendelkezik, ára pedig 50 ezer forint.

Apple

Az idei megújulásban az Apple vezeték nélküli billentyűzete is megkapta a Magic jelzőt. Ami ennél érdekesebb: a beépített aksival rendelkező klaviatúráról az Apple azt állítja, hogy átlagos használat mellett egy egész hónapon át kitart. A magyar billentyűkiosztással is kérhető Magic Keyboard ára 37 ezer forint.

Apple
hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.