Tech hvg.hu 2015. október. 07. 07:02

20 ezer forintért még jobb lehet a TV-je

Megérkezett a tévéokosító Google Chromecast következő generációja, a még gyorsabbnak ígért Chromecast 2.0.

A múlt héten bemutatott új Nexus mellett a tévéokosító Chromecast következő generációjáról, a Chromecast 2.0-ról is lerántották a leplet. Az elődhöz képest a különbség azonnal látható, de belülről is történt némi változás.

A korábbi, általunk is tesztelt, pendrive-hoz hasonlító Chromecast új külsőt kapott: a hosszúkás alakot a kerek, kagyló alakú forma váltotta fel, ráadásul több színben is elkészítették az eszközt. Az eszköz HDMI csatlakozóját meghagyták, így ezen keresztül is kapcsolódhatunk a televíziókhoz.

Google

A rendszer lehetővé teszi, hogy a nagy felbontású videókat az eddiginél jóval gyorsabban streamelje a készülék, emellett elkészítették hozzá az úgynevezett “Fast Play” funkciót is, ami a korábbinál gyorsabban hozza létre a kapcsolatot a televízióval. Mindezek mellett újratervezték az androidos készülékekre, valamint iPhone-ra és iPadre is elérhető alkalmazást, ami listázza a Cast-kompatibilis alkalmazásokat, hogy mindig a legfrissebb és legrelevánsabb tartalom legyen előttünk.

A Chromecast 2.0-t jelenleg 17 országban árulják az árát pedig 35 dollárra (kb. 10 ezer forint) lőtték be, ami hozzánk elérve kb. 15-20 ezer forintot jelenthet majd. Mellé érkezik a Chromecast Audio is, a zenét streamelő eszköz többek között a Spotify-t, a Google Play Music-ot és a Deezert is támogatja.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

mesterséges intelligencia
hvg360 Lenthár Balázs 2025. április. 21. 07:00

Kulcs a múlt titkaihoz – meglepő új adatokkal szolgál hunokról és avarokról az archeogenetika

Az archeogenetika támpontot ad az ősök eredetének felkutatásában, és mint Rácz Zsófia régész elmondja, bizonyítékkal szolgál arra, hogy a hunok kapcsolatba hozhatók a Hsziungnu Birodalom elitjével. Mindkét hun birodalomra igaz, hogy nem kizárólag erőből terjeszkedtek, hanem ügyes sztyeppei diplomáciával is. Rácz és kutatótársai több genetikai kapcsolódási pontot találtak a Kárpát-medence és Mongólia között húzódó térségben. De vajon elárulja a genetika, hova tűntek a hunok?