Valószínűleg kevesen gondolják, hogy 0,12 mikron bármiben is sokat számít, a Samsung azonban épp egye ekkora értéknek köszönhetően teheti némiképp vonzóbbá mobiljait.
Nemrég rántotta le a leplet a Samsung arról a kameraszenzorról, amely minden bizonnyal segít majd feloldani a gyártó által eddig kötött egyik kompromisszumot. Ahhoz ugyanis, hogy a dél-koreai cég a vásárlóknak jól teljesítő kamerával ellátott telefont adjon, olyan érzékelőt kellett használnia, ami miatt a kamera lencséje kidomborodott a készülék házából.
A Galaxy S5-ben bemutatkozó ISOCELL fényérzékelő eddig 1,12 mikron pixeles volt, a mostani változat azonban 1 mikronosra zsugorodott. Mindez elsőre nem tűnik túl nagy változásnak, pedig a valóságban nagyon is az: a fejlesztésnek köszönhetően a kamera modulok mérete mintegy 20 százalékkal csökken, vagyis maximum 5 milliméter vastagságúak lesznek. Ennek köszönhetően a lencse teljesen egy síkba kerülhet a házzal, így kevésbé kell attól tartanunk, hogy ha letesszük az asztal lapjára, összekarcolódik.
Az új technológia alkalmazása azonban egy újabb kompromisszummal járhat: a kisebb szenzorral szerelt kamerák minden valószínűség szerint kevésbé teljesítenek majd jól a sötétebb helyeken. Persze ezt a “veszteséget” az esztétikumban visszanyerjük majd, képzeljük csak el, milyen jól nézne ki a Galaxy S6 edge, ha nem dudorodna ki a testéből a kamera. Hogy melyik készülékbe pakolják bele először az új szenzort, az egyelőre még kérdéses, a nemrég bemutatott Note5-be mindenesetre nem került bele.