Tech hvg.hu 2015. augusztus. 07. 08:01

A nők imádni fogják: elkészült a tökéletes szelfi alkalmazás

Megjelent egy ingyenes alkalmazás, amelyet kifejezetten a szelfiző nőknek készítettek. Hihetetlenül egyszerű használni: csak fel-le és jobbra-balra kell húzni az ujjunkat, hogy beállítsuk a megfelelő sminket és filtert.

A népszerű fotós app, a Camera360 fejlesztői elgondolkodtak azon, hogy a szelfizéshez milyen lenne a legjobb és legegyszerűbb alkalmazás. Két fontos kritériumnak kell megfelelnie: jó filtereik legyenek és sminkelje ki a felhasználókat, ahogy a nők körében kifejezetten sikeres Perfect365 teszi. És miként ötvözhető ez az ötlet az egyszerűséggel? A legkönnyebb mozdulatokkal, legalábbis erre bizonyíték az Androidra és iPhone-ra is ingyen letölthető Bestie.

PinGuo

Az alkalmazásban a szerkesztés élőben történik, azaz el sem készül a fotó, már tudjuk, hogy fogunk rajta kinézni. Nincsenek benne bonyolult lehetőségek és sminkösszeállítások, mint a Perfect365-ben, helyette az egyszerűségre fókuszál. Ha szelfizni akarunk, az app megnyitása után az előlapi kamera révén máris látjuk magunkat, majd két dolgot tehetünk.

Ha jobbra vagy balra húzzuk az ujjunkat, akkor 26 filter között válogathatunk, és amint elhúzzuk az ujjunkat, máris látjuk, hogy egy másik filterrel hogy nézne ki a szelfi. Ha kiválasztottuk a legjobb filtert, akkor fel és le húzhatjuk az ujjunkat, ekkor pedig a bőrünk változik meg, mintha sminkelnénk magunkat, csakhogy ez villámgyorsan történik: pillanatok alatt kiválaszthatjuk, hogy hanyas számmal jelölt lehetőséggel lesz a legszebb az arcunk.

Miután megvagyunk, csak meg kell érinteni a képernyőt, és el is készül a szelfi. Természetesen ezekkel a szerkesztési lehetőségekkel utólag is élhetünk, ha a galériánkból kiválasztunk egy korábbi fotót.

Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.


Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?