Az időjárásmérő állomásokat az elmaradott országok és területek kevésbé engedhetik meg maguknak, de most egy szuperolcsó számítógép és a 3D-nyomtatás révén az eddigi kereskedelmi ár töredékéért juthatnak a szolgáltatáshoz.
Az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Hivatala dolgozott ki egy tervet arra, hogy az elmaradott országok és területek – az ingyen internet után – az időjárás mérésének lehetőségéhez ha nem is ingyen, de az eddigi ár töredékéért férjenek. Colorado államban már tesztelik is a rendszert, amelynek két alapja van: az elképesztő üzletnek számító 3D-nyomtatás, illetve egy szuperolcsó számítógép, a pár ezer forintba kerülő Raspberry Pi.
Előbbivel a szerkezetet magát állítanák elő, amely a rá szerelt szenzorokkal tudná mérni és előrejelezni az olyan alapvető értékeket, mint például a hőmérséklet, a páratartalom, a csapadékmennyiség. A Raspberry Pi az adatok feldolgozását szolgálná, a jó hír pedig a következő: a két technológia együttese révén a kereskedelmi forgalomban kapható, 7000 dollár körüli időjárás-állomások helyett ez a szerkezet mindennel együtt 200 dollárba (kb. 55 ezer forint) kerülne, ami az elmaradott területeken óriási lehetőségnek számít.
A fejlesztők tervei szerint egy-két rászoruló országban hamarosan be is vetik az olcsó időjárás-állomásokat.
Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.