Tech hvg.hu 2015. március. 24. 11:01

Így érheti el telefonjával bárhonnan a munkahelyi számítógépét

A Remote Desktop segítségével mobilunkról bárhol, bármikor elérhetjük a számítógépünket, így épp úgy dolgozhatunk vele, mintha csak előtte ülnénk.

Sokak problémáját oldja meg a Microsoft a Remote Desktop nevű alkalmazása: a munkahelyi számítógépünk felületét és tartalmát egy az egyben elérhetővé teszi telefonról vagy táblagépről. Ráadásul tulajdonképpen bármilyenről: a cég androidos készülékekre, iPhone-ra/iPadre és windowsos telefonokra is elkészítette az appot, így bármelyik platformról használhatjuk. Az appok adatlapjain gyakran felmerül problémaként, így ezt rögtön ki is emelnénk: a távoli kapcsolat csak Pro verziós Windowsokkal működik – de a céges gépek többségén úgyis ilyen fut.

Az alkalmazás letöltése és elindítása után rögtön kéri annak az eszköznek az elérhetőségét, amelyet szeretnénk távolról is elérni: a számítógép IP-címére van szükségünk, amit a Hálózati és megosztási központban lehet megnézni. (Ha megnyitottuk a központot, kattintsunk a vezeték nélküli hálózati kapcsolat linkre, majd a felbukkanó párbeszédablakban nyomjuk meg a Részletek gombot. A felsorolt adatok közül az IPv4-címre lesz szükség, ezt kell megadnunk a Remote Desktop alkalmazásban.) Az appba ezen kívül a számítógépünkön használt felhasználói név-jelszó párost is be kell írni.

Microsoft

Mielőtt csatlakoznánk, a számítógépünkön – a Vezérlőpult Távoli beállítások menüpontjában – engedélyezni kell, hogy a masina távolról is elérhető legyen. A Távoli használat fülre kattintva engedélyezhetjük a távhasználatot.

Ha sikerült mindent beállítanunk, az appban már csak a kapcsolat nevére kell ráböknünk, és ha minden adatot jól adtunk meg, néhány másodpercen belül a számítógép asztalát láthatjuk a kijelzőnkön.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?