Tech hvg.hu 2015. január. 26. 20:01

Kiszivárgott fotó: elképesztően vékony lehet az Apple új laptopja

Azt már szinte biztosra vehetjük, hogy az Apple egy 12 colos laptop bemutatására készül, most pedig egy Kínából kiszivárgott fotó alapján az is kiderült, hogy majdnem olyan vékony lesz, mint az iPad Air tablet.

Az iFanR egy kínai Apple blog, amely olyan fotókat szivárogtatott ki a várhatóan idén érkező 12 colos MacBook Air-ről, amelyekre ugyan már lehetett számítani, mégis megdöbbentő látványt nyújtanak. Az Apple újdonsága állítólag majdnem minden csatlakozót nélkülözni fog, egyedül egy C-típusú USB marad, ez pedig lehetővé teszi, hogy az eddiginél sokkal vékonyabb legyen a laptop. A kép tanúsága szerint ez elég jól sikerült: bal oldalon a MacBook Air, jobb oldalon pedig a nem éppen vastagságáról híres iPad Air tablet látható.

iFanR

Alig van különbség a két eszköz között, viszont óriási az eddigi és az új MacBook Air-ek között. A laptop 11 és 13 colos változata egyaránt 1,7 cm, míg az iPad Air 7,5 mm vékony. Jól láthatóan utóbbi értékhez áll közelebb az új Macbook Air, amely így a képek alapján az egészen hihetetlen, 1 cm-es vékonysághoz közelíthet.

Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a hvg.hu Tech rovatának facebookos oldalát

hvg360 Tiszóczi Roland 2025. február. 18. 19:45

Aki fél Hollywoodot bepalizta: a világ legsármosabb szélhámosa, Christophe Rocancourt

Máig Christophe Rocancourt az egyik legismertebb francia Hollywoodban, akinek ünnepelt sztárok, modellek és szépségkirálynők keresték a társaságát – többüket feleségül is vette. Kimagasló színészi képességeit és hihetetlen meggyőző erejét azonban nem a filmvásznon kamatoztatta: hol francia nemesnek, hol a Rockefeller család örökösének vagy Sophia Loren törvénytelen fiának, hol filmproducernek vagy menő bokszpromóternek adta ki magát, hogy a lehető legtöbb pénzt csalja ki áldozataiból. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.