Tech hvg.hu 2014. június. 30. 19:31

Bezárja közösségi oldalát a Google

Szeptember végén bezárja a Google több mint tízéves közösségi oldalát.

A Google bejelentette, hogy bezárja Orkut nevű közösségi oldalát, az első szociális háló építési kísérletét. A platformtól hivatalosan szeptember 30-án vehetünk búcsút, és utána már nem tudnak belépni a felhasználók, és fotóikat sem exportálhatják a Google +-ra.

Az oldal még 2004 januárjában indult, a Google egyik török származású alkalmazottja fejlesztette munkaidejében, a cég úgynevezett „20 százalék” kezdeményezését kihasználva, amelynek értelmében ki-ki saját projekteket fejleszthet munkaideje ötödében.

Az Orkutot persze már felváltotta a keresőóriás jóval ambiciózusabb Google+ szolgáltatása, amely a Google sok egyéb termékéhez kötődik.

Mostantól a felhasználók már nem hozhatnak létre új Orkut-fiókot, azonban akik rendelkeznek ilyennel, azok tovább használhatják. A Google szerint az előttük álló három hónap elég lesz arra, hogy a Google Takeout segítségével átmentsék profiladataikat, posztjaikat, fényképeiket.

A mai nap már el is távolították az Orkut appot az App Store-ból és a Google Playből.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.