A Discovery Science / Science Channel ismeretterjesztő sorozatának producere, házigazdája és narrátora is Morgan Freeman. A féreglyukon át című sorozathoz készült videóban az Oscar-díjas színész azt is megmutatja, milyen is amikor héliumos lufit használ megszólalás előtt.
“Szokatlan helyzetekben nem mindig azt kapjuk, amire számítunk” – ezzel a mondattal kezdődik az a videó, amely A féreglyukon át című tudományos ismeretterjesztő sorozat új szériáját népszerűsíti. “De néha a szokatlan helyzetek új felfedezésekhez vezetnek. Hogy megtudják az igazságot, a fizikusok olyan helyen tanulmányozzák a gravitációt, ahol várhatóan nagyon furcsán fog viselkedni.”
A féreglyukon át hatásos promóvideóval beharangozott új évada június 4-én indul az Egyesült Államokban.
A hélium nagyobb mennyiségű beszívása, illetve az emiatt fellépő oxigénhiány extrém esetben halált okozhat, kisebb mennyiségben azonban csak a fentihez hasonló vicces hangot eredményez. A hélium sűrűsége alacsonyabb a levegő sűrűségénél, a hang így nagyjából háromszor olyan gyorsan terjed héliumban, mint levegőben. Mivel a hangunk hullámhosszát a gégénk anatómiája határozza meg, a hangunk sebessége viszont gyorsabb, ezért a frekvenciájának is magasabbnak kell lennie.