Az önműködő gépkocsikról, a világ leggyorsabb autóiról, a hobbiűrkutatás legújabb fejlesztéseiről is szó lesz a BME Simonyi Károly Szakkollégiumának április közepére szervezett tudományos konferenciáján. Egy ballont is felküldnek a világűr határára, és élőben mutatják meg az onnan érkező adatokat.
Az április 15-i rendezvényen az egyetem fejlesztőcsapata bemutatja azt a teljesen elektromos hajtású autóját, amely kevesebb mint három és fél másodperc alatt éri el az óránkénti száz kilométeres sebességet, így a lóerő/tömeg aránya a Forma–1-es versenyautókéval vetekszik.
Szó lesz a manapság egyre jelentősebb etikus hackelésről, a Bosch szakembere a teljesen önműködő autós közlekedésről fog bemutatót tartani, de például a "brutális fizika" keretében az elektromágneses indukció elve alapján képlékenyen alakított fémekről is tartanak demonstrációt. A holland Jan Jongboom, a Firefox OS vezető fejlesztője a mobil operációs rendszer felépítéséről és alkalmazásairól beszél majd, a Microsoft képviselője pedig a játékkonzolok jövőjét vázolja fel.
A konferencián feleresztenek a világűr határára egy ballont, és a harminc kilométeres magasságból kapott adatok elemzése közben bemutatják a mérőballon moduláris felépítésű fedélzeti rendszerének tervezési fázisait is.
A konferenciát élő adásban is lehet majd követni a szakkollégium honlapján.