Egy japán kutatás a töltési idő radikális csökkentésével kecsegtet.
Annak ellenére, hogy a mobileszközök túlnyomó többségében lítium-ionos akkumulátorok teljesítenek szolgálatot, az ilyesfajta elemek kémiai összetétele nem sokat változott az elmúlt két évtizedben.
Most viszont jelentős áttörés érlelődik ezen a területen, ugyanis a Tokiói és a Kiotói Egyetem, valamint a Japán Anyagtudományi Intézet együttműködésének eredményeként új elektrolitot használhatnak a lítium-ion cellákban. Ez az új anyag nagy reaktivitást és igen nagy ellenállást mutat az öregedéssel szemben, ez a két tulajdonság eddig még nem jött össze a jelenlegi akkukban.
Mindez radikálisan, akár 300 százalékkal is csökkentheti a töltési időt, azaz harmadannyi időt kell csak a töltésre fordítani, ráadásul a névleges cellafeszültség is 5V-ra növelhető a jelenlegi 3V-tal szemben.
Bár ez a jelentős áttörés a telefonokat és a táblagépeket is érinti majd, elsősorban az elektromos autókat célozzák meg vele, hiszen az, hogy jelentősen lecsökkenthető a töltési idő, kedveltebbé teheti majd ezeket a környezetkímélő járműveket.
Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a hvg.hu Tech rovatának facebookos oldalát.