Tech hvg.hu 2014. március. 10. 14:01

Szerdán ön is kipróbálhatja a Google Glasst

A viselhető technológia adja a központi témát a Telenor Okostelefon Akadémiájának idei első rendezvényén, ahol a Google-szemüveget is fel lehet majd próbálni.

Számos iparági elemzés jósolja azt, hogy 2014 a viselhető okoseszközök éve lesz, mint az okosszemüvegek, okosórák, vagy különböző, a testedzéshez, vagy egészségügyi vizsgálathoz használt hordható tárgyak. Az előrejelzések szerint idén akár 10 millió darab is fogyhat ezekből szerte a világon.

A téma iránt érdeklődők március 12-én a Millenáris D csarnokában elsőként előadásokat hallgathatnak a jelenleg elérhető eszközökről, az iparági trendekről, illetve arról, milyennek is látják ma a science-fictiont írók a hordható technológia jövőjét.

Google

A Telenor Okostelefon Akadémiára ellátogatók nem csak megnézhetik, hanem fel is próbálhatják a hírekben legtöbbször szereplő ilyen eszközt, a Google Glasst. Emellett az Alcatel, a Huawei, az LG, a Samsung, a Sony és a ZTE mutatják be a februári Mobile World Congressen leleplezett újdonságaikat. A listából kitalálható, hogy az eseményen többek között a Samsung Galaxy S5 is ott lesz.

A rendezvény ingyenesen látogatható, de regisztrációhoz kötött.
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.