Tech hvg.hu 2013. október. 11. 10:00

Tovább fogja bírni így notebookja akkumulátora

Egy egyszerű trükkel, pontosabban programmal meghosszabbíthatja notebookja akkumulátoros működési idejét.

Ha valaki nem hálózatról üzemelteti hordozható számítógépét, annak takarékosan kell bánnia az energiával. A képernyő köztudottan falja az áramot, így érdemes ezen a területen tenni valamit.

Ebben a Please Stand By nevű programocska segíthet, amelyik innen tölthető le. A letöltése után az exe fájlra kattintva telepíthető, majd az installálás végeztével lehelyezi az ikonját a tálcára.

Ha a jobb egérgombbal kattintunk rá, akkor több lehetőség közül választhatunk. Legelőször is standby módba helyezhetjük, azaz elsötétíthetjük a monitort. Beállíthatjuk, hogy a Windowszal együtt induljon a program, vagy egyszerűen kiléphetünk belőle (Exit).

Ha viszont egyszerűen csak rákattintunk a bal egérgombbal, máris sötét lesz a képernyő, és csak akkor tér magához, ha megnyomjuk valamelyik billentyűt. Akkor érdemes használnunk ezt a funkciót, ha tudjuk, hogy egy kis ideig most úgysem fogunk dolgozni, azonban ahogy leülünk a gép mellé, azonnal ott szeretnénk folytatni, ahol abbahagytuk.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.