Egy új típusú akkumulátort fejlesztettek ki az Illinois Egyetemen. A találmány tudományos áttörésnek tekinthető, és ha a biztonsági követelményeknek is megfelel, komoly változást hozhat az elektronikus eszközökkel behálózott mindennapokba.
Háromdimenziós elektródák segítségével készítettek a jelenleg kereskedelmi forgalomban lévőknél nagyságrendekkel kisebb mikroakkumulátorokat az Illinois Egyetem kutatói – adta hírül a BBC. A felfedezést más szempontból nézve: ha ugyanakkora méretben gyártják le őket, mint amekkorák napjaink akkumulátorai, akkor a Mashable szerint nagyjából 30-szor több energia tárolására képesek, egy általuk meghajtott eszköz tehát 30-szor annyi időt bír ki két feltöltés között.
Az újfajta akkukkal kapcsolatban a BBC által megkérdezett szakértő egyetlen kétséges, illetve megoldásra váró pontot fogalmazott meg: a mikroakkumulátoroknak még át kell esni a legfontosabb biztonsági teszteken, a kereskedelmi gyártásuk pedig – ha minden rendben lesz – csak ez után kezdődhet meg.
A William King professzor által vezetett kutatócsoport felfedezését a Nature Communications című lap április 16-án megjelent számában publikálta.