A hitelt kerestük 2012-ben a legtöbbször a neten
2012-ben a pénzügyi témakörök közül a hitel szó volt az egyik legkeresettebb hazánkban az interneten, a teljes évet tekintve átlagosan havonta 368 ezren kerestek erre a kifejezésre.
A CIB Bank által összeállított statisztikából jól látszik, hogy elsősorban a hitellel és a kölcsöntörlesztéssel kapcsolatos kifejezések voltak népszerűek az internetet használók körében, míg a megtakarításra és a hozzájuk kapcsolódó kifejezésekre lényegesen kevesebben kerestek rá 2012-ben.
TOP10 népszerű pénzügyi keresőszó az interneten 2012-ben |
• Hitel
(Forrás: Google Adwords)
|
Érdekesség, hogy miközben a 2011 szeptemberében bejelentett végtörlesztés közel 50 000 havi kereséssel a legkeresettebb pénzügyi kifejezések között volt 2012-ben, az árfolyamgát kifejezést közel sem gépelték be olyan sokan – ez utóbbira átlagosan 6600 kerestek havonta.
Más képet fest a CIB honlapjának statisztikája a legkedveltebb keresőszavakat illetően, ugyanis itt jóval előkelőbb helyen szerepelnek a megtakarításokkal kapcsolatos kifejezések, mint az internetes kereső esetében: 2012-ben a bank honlapján népszerű volt a betétakciók, lekötött betétek és a betétkalkulátor kifejezés is.
Az interneten feltett leggyakoribb kérdések vizsgálata is azt mutatja, hogy sokak számára érdekes a megtakarítás, a spórolás témaköre – ezt támasztja alá az is, hogy a lekeresettebb „Hogyan”-nal kezdődő kérdések rangsorában a „Hogyan kell spórolni?” a 9. helyet érte el a keresések száma alapján.
Azért, hogy jövőre a spórolás már ne csak kérdés legyen, hanem egyre többeknek legyen megtakarításuk, a CIB Bank összegyűjtött néhány újévi fogadalmat:
• Minden hónapban félreteszek legalább egy kisebb összeget.
• A jövőben odafigyelek, hogy a megtakarított pénzem ne a folyószámlámon, hanem a kifejezetten rendszeres megtakarítások számára kialakított, kedvezőbb kamatozású bankszámlán tartom.
• Minden bevételemet és kiadásomat összeírom, hogy lássam, hol tudnék spórolni.
• Az újévben még jobban odafigyelek pénzügyeimre, pontosan utánanézek a részleteknek, és ha tanácsra van szükségem, akkor banki szakértőnek teszem fel kérdéseimet.
• A megtakarított pénzemet többféle konstrukcióban tartom, hogy mindig legyen kéznél olyan pénz, amelyet váratlan helyzet esetén is felhasználhatok.
• Tudatosan készülök a nyugdíjas éveimre, és félreteszek a későbbiekre.